اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / وقت سفارت / وقت فوری سفارت هلند ، وقت سفارت هلند

وقت فوری سفارت هلند ، وقت سفارت هلند

وقت فوری سفارت هلند

گرفتن وقت فوری سفارت هلند لازمه اخذ ویزای هلند است؛ بنابراین اگر قرار است که تا چند وقت دیگر به سرزمین لاله ها سفر کنید حتماً باید در مورد وقت فوری سفارت هلند اطلاعات لازم را کسب کنید. بحث اصلی ما در این مقاله نیز وقت فوری سفارت هلند است اما قبل از پرداختن به این بحث واجب می دانیم که ابتدا در مورد جاذبه های توریستی، علمی و اقتصادی هلند صحبت کنیم تا هرچه بیشتر به اهمیت بحث وقت فوری سفارت هلند پی ببرید؛ سپس به موضوع اصلی مقاله یعنی بحث سفارت هلند بپردازیم.

وقت فوری سفارت هلند

هلند از نظر توریستی، علمی و اقتصادی چه جایگاهی در دنیا دارد؟

هلند کشوری کوچک اما پیشرفته در شمال غربی اروپا است؛ کشوری که هر آنچه برای جذب توریست لازم هست را در بر گرفته است؛ به گونه ای که سالانه چهارده میلیون توریست را از نقاط مختلف دنیا به سمت خود می کشاند و لذت تماشای زیبایی های متعددی را به آنها هدیه می دهد. جشنواره های گل لاله ای که در هلند برگزار می شود خود هرساله پذیرای توریست های بیشماری هستند.

طبق آمار چهار میلیون از چهارده میلیون توریستی که در یک سال به هلند می روند؛ حتماً از پایتخت این کشور یعنی شهر آمستردام دیدن خواهند کرد. بنابراین کاملاً طبیعی است که ویزای توریستی هلند و در نتیجه وقت فوری سفارت هلند متقاضیان زیادی داشته باشد. لازم به ذکر است که اعتبار ویزای توریستی هلند حداکثر سه ماه است و اگر موفق به دریافت آن شوید اجازه خواهید داشت به سایر کشورهای عضو پیمان شنگن مانند آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، لهستان، پرتغال، دانمارک، بلژیک، یونان، چک و… نیز سفر کنید زیرا هلند هم یکی از هم پیمانان معاهده شنگن است.

اگرچه وقت توریستی سفارت هلند شلوغ است اما در مقایسه با وقت تحصیلی این سفارت خلوت محسوب می شود زیرا دانشگاه های بزرگ هلند مانند آمستردام و گرونینگن مقصد جمعیت کثیری از علاقمندان به تحصیل در دانشگاه های تراز اول دنیا هستند. هلند توانست در سال ۲۰۱۷ جایگاه هفتم باکیفیت ترین نظام آموزش عالی را به خود اختصاص دهد. رتبه علمی بین المللی هلند ناشی از برقراری ارتباط قوی بین دانشگاه و صنعت و همچنین بین دانشگاه های هلندی با سایر مراکز علمی معتبر دنیا است.

تحصیل در هلند :

از طرف دیگر پیوند بین دانشگاه و صنعت در هلند باعث شده است که فارغ التحصیلان مشکل چندانی برای پیدا کردن کار نداشته باشند. بنابراین ازدیاد متقاضیان ویزای تحصیلی هلند اصلاً جای تعجب ندارد که این امر پروسه گرفتن وقت تحصیلی سفارت را کمی سختتر کرده است.

نظام اقتصادی هلند نیز درست به اندازه نظام آموزشی این کشور قدرتمند و باکیفیت است؛ به گونه ای که جایگاه پانزدهمین اقتصاد برتر دنیا نیز به هلند اختصاص دارد. بخش عظیمی از قدرت اقتصادی هلند مرهون موقعیت جغرافیایی این کشور است زیرا چند رود بزرگ از هلند به سمت دریای شمال می روند که زمینه ساز راه اندازی تجارت های بزرگ شده اند.

از طرف دیگر هلند در کنار ابرقدرت های صنعت دنیا یعنی آلمان و فرانسه قرار دارد که این امر منجر به قدرتمند شدن چرخه صنعت در هلند نیز شده است؛ به گونه ای که امروزه هلند را به عنوان مرکز اصلی تجارت و صادرات به جنوب اروپا می شناسند. اما افرادی که می خواهند به این نظام اقتصادی قدرتمند بپیوندند و تجارت خود را در هلند راه اندازی کنند ملزم به گرفتن ویزای تجاری هلند هستند.

در هر حال جدای از دلیل سفر مردم به هلند، افراد خارج از منطقه شنگن برای ورود به خاک هلند مستلزم دریافت ویزا هستند و می دانیم که برای اخذ ویزای هر کشوری ابتدا باید وقت سفارت همان کشور را رزرو کنیم. نحوه گرفتن وقت سفارت هر کشوری تابع قوانین دولت همان کشور است.

به عنوان مثال بعضی از سفارت ها مانند سفارت کانادا به متقاضیان هم به صورت آنلاین و هم حضوری وقت می دهند؛ برخی دیگر مانند سفارت اتریش هم به صورت تلفنی و هم آنلاین وقت می دهند و بعضی هم مانند سفارت آمریکا فقط به صورت آنلاین وقت می دهد. سفارت هلند نیز در ردیف سفارت هایی قرار دارد که به متقاضیان وقت فوری سفارت هلند فقط به صورت اینترنتی وقت می دهد که در بخش بعدی مقاله بیشتر به این موضوع می پردازیم.

روند گرفتن وقت فوری سفارت هلند

همانطور که گفتیم پروسه رزرو وقت فوری سفارت هلند اینترنتی است؛ بدین صورت که باید درخواست خود مبنی بر اخذ ویزای هلند را به پست الکترونیکی سفارت هلند واقع در تهران ارسال کنیم. متن ایمیلی که برای سفارت می فرستیم باید به زبان انگلیسی تایپ شده بلشد وگرنه سفارت به درخواست ما ترتیب اثر نخواهد داد.

سفارت هلند پس از دریافت ایمیل ارسالی اقدام به تعیین وقت می کند؛ سپس با ارسال ایمیلی به ما زمان انتخاب شده را به ما اعلام می کند. اما اگر هیچ پاسخی از طرف سفارت دریافت نکردیم به این معنا است که سفارت تقاضای ما را رد کرده است و باید درخواست خود را مجدداً عنوان کنیم.

بعد از اینکه سفارت وقت تعیین شده را به ما اعلام کرد؛ ما موظف هستیم که در همان تاریخ و در راس همان ساعت به سفارت هلند واقع در تهران مراجعه کنیم. از جمله اموری که در سفارت باید انجام دهیم؛ یکی انجام انگشت نگاری و دیگری شرکت در مصاحبه است. در مصاحبه سفارت هلند باید نهایت دقت را به خرج دهیم زیرا موافقت یا عدم موافقت سفارت با موضوع صدور ویزا برای ما در ارتباط مستقیم با پاسخ هایی است که در مصاحبه ارائه می دهیم.

علاوه بر انگشت نگاری و شرکت در مصاحبه می بایست مدارک لازم برای دریافت ویزای هلند را نیز به سفارت تحویل دهیم. مدارکی که به سفارت هلند ارائه می دهیم باید بیانگر این مطلب باشند که ما پس از اتمام اعتبار ویزا به کشور خود برمی گردیم؛ توانایی مالی لازم برای تامین هزینه های سفر را داریم و تابع قوانین هستیم.

از این رو احتمالاً سفارت هلند از ما اسناد مالکیت و گواهی شغلی خواهد خواست تا مطمئن شود که به خاطر انگیزه های مالی و شغلی هم که شده پس از اتمام اعتبار ویزا هلند را ترک خواهیم کرد؛ یا پرینت گردش حساب، واچر هتل، واچر بلیط هواپیما و دعوتنامه طلب خواهد کرد تا از تامین هزینه های مالی سفر آسوده خاطر شود یا با دریافت گواهی عدم سوسابقه مطمئن شود که ما تابع قانون هستیم.

 

جهت اخذ وقت سفارت هلند و کلیه سفارتها با ما تماس بگیرید

 

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

وقت سفارت هلند پالادیوم

درباره کشور هلند در این مطلب قصد داریم تا درباره کشور هلند توضیحاتی را ارائه …